30 dienų planas į kitokį gyvenimą, skirtas žiauriai užsiėmusiam vadybininkui

Skaitymo laikas: 3 min

Kokie jausmai užplūsta, kai draugas  ar kolega jums sako – „atsibodo viskas, jau pavargau, noriu kažko naujo“? O galbūt tai ne jūsų draugo/kolegos žodžiai, gal tai jūs pats kalbatės su savimi?

Žmogus yra įpročių varoma būtybė ir nuo savo prigimties toli nepabėgs nesistengdamas. Kitaip tariant, mums gerokai lengviau ir patogiau daryti tai, ką įprastai darome kiekvieną dieną, nei stengtis ieškoti kažko naujo. Šitaip patenkame į paradoksalią situaciją, kai tarsi manome, kad kontroliuojame situaciją, bet išties iš šalies stebime savo gyvenimą kaip filmą, kuriame vyksta nuo mūsų nepriklausantys dalykai.

Tiesa, bet kuris self-helperis jums  įtaigiai išdėstys, kad, norėdami pokyčių savo gyvenime, pirmiausia turite pakeisti savo mąstymą. 90 proc. jūsų pasirinktos „susikurk save iš naujo“ tipo knygos puslapių bus skirta ilgiems pasakojimams apie minties galią, mąstymo jėgą ir tikėjimo svarbą. Taip, tai nėra netiesa. Tačiau.

Mąstymas nepasikeičia perskaičius knygą. Mąstymas keičiasi. kai imamės veiksmų ir stebime rezultatus, kad ir kokie jie bebūtų.

Taigi, noriu skaitytojus pakviesti kuriam laikui pasiųsti mąstymo pokyčius per naktį toli toli ir leisti sau pabandyti iš kito galo – imtis smulkių žingsnelių ir tuomet stebėti savo mąstymo pokyčius.

30 dienų planas į kitokį gyvenimą, skirtas užsiėmusiam vadybininkui

1 diena. Paskambink tėvams ir pasikalbėkite 10 minučių; sužinok viską, kaip tavo tėvams sekasi dabar, su kokiais iššūkiais susiduria. Pokalbio pabaigoje padėkok jiems.

2 diena. Išeik į lauką ir pasivaikščiok 1 valandą; nueik į kokią nematytą ir anksčiau nelankytą gatvę.

3 diena. Pradėk taupyti; nuo šiandien atidėk X sumą per tam tikrą laikotarpį, pvz, 5 Eur per savaitę. Po metų turėsi 240 Eur, už kuriuos galėsi nusipirkti seniai trokštamą daiktą ar nustebinti savo antrą pusę.

4 diena. Suplanuok ir susitik su senu draugu, geriausia, iš mokyklos laikų. Pasakyk jam, kad labai jo pasiilgai.

5 diena. Nusipirk knygą ir ją perskaitęs padovanok mėgstamiausiai bendradarbei.

6 diena. Ryte mankštinkis 5 minutes. Išjudink galvą, rankas, kūną ir kojas.

7 diena. Paskambink draugui ir pasikalbėkite 10 minučių; sužinok viską, kaip tavo draugui sekasi dabar, su kokiais iššūkiais susiduria. Pokalbio pabaigoje padėkok jam.

8 diena. Smulkiai susiplanuok iš vakaro, ką norėtum nuveikti ateinančią dieną, o vakare peržvelk, ką iš tiesų pavyko nuveikti.

9 diena. Padovanok dovaną geriausiam draugui; ar žinai, ką jis mėgsta?

10 diena. Susitark su vadovu, kad šiandien dirbsi iš namų, ir padirbėk taip gerai, kaip jau senokai to nedarei.

11 diena. Užrašyk 10 dalykų, už kuriuos esi dėkingas gyvenime savo tėvams, draugams, šaliai, etc. Tada išrink 3 svarbiausius ir juos prikabink prie šaldytuvo; laikyk lapelį ten visą savaitę.

12 diena. Šiandien 3 situacijose pasakyk „ne“, kai tavęs kiti prašys padaryti tai, ko tu nenori. Ieškok progų, kad galėtum pasakyti „ne“.

13 diena. Nusipirk  ir suvalgyk tą skanėstą, kurio jau seniai norėjai, bet nedrįsai sau leisti. Koks to karamelinio pyragaičio skonis?

14 diena. Užrašyk 3 savo pomėgius. Kai tavęs prašys papasakoti apie save, nedvejodamas išvardink šiuos pomėgius.

15 diena. Nubėk 1 kilometrą. Pažiūrėk, per kiek laiko nubėgai.

16 diena. Pasakyk komplimentą nepažįstamam arba menkai pažįstamam žmogui. Nelauk, kol sureaguos – tiesiog pasakyk, nusišypsok ir nueik.

17 diena. Nueik į savo mėgstamą arba nemėgstamą tinklaraštį/FB paskyrą ir parašyk gerą komentarą. Sugrįžk po vienos valandos pažiūrėti, ar tau neatrašė.

18 diena. Parašyk 100 žodžių apie meilę. Parodyk tai artimam žmogui ir paklausk, ką jis apie tai mano.

19 diena. Išmok mėgstamos dainos žodžius atmintinai. Sudainuok dainą duše.

20 diena. Suvalgyk 3 iš eilės mėgstamos rūšies vaisius.  Koks trijų iš eilės bananų skonis?

21 diena. Paskambink tetai ar dėdei ir pasikalbėkite 10 minučių; sužinok viską, kaip tavo tetai/dėdei sekasi dabar, su kokiais iššūkiais susiduria. Pokalbio pabaigoje padėkok jam/jai.

22 diena. Padaryk 30 minučių nugaros masažą savo antrai pusei ar geriausiam draugui. Pasakyk, kad nori pasipraktikuoti prieš kursus.

23 diena. Parduotuvės kasininkui padėkok ir nuoširdžiai palinkėk geros dienos. Stebėk, ar jam pavyks išspausti nors ir nedidelę šypseną.

24 diena. Užsirašyk vieną dalyką, kurį būtinai nori padaryti per 2017 m. Įsirašyk tai, kaip kasmėnesinį priminimą į savo mobilų.

25 diena. Nupiešk paprastą piešinį su medžiais, saule, mažu namuku, iš kurio kamino rūksta dūmas. Prikabink šitą piešinį prie šaldytuvo ir laikyk jį ten visą savaitę (jei ant šaldytuvo vis dar kabo 3 dalykai, už kuriuos dėkingas, tai pats laikas juos pakeisti).

26 diena. 15 minučių skaityk pačią neįdomiausią knygą, kurią turi savo namuose. Tuomet padėkok jai ir išmesk.

27 diena. Nusipirk 10 porų vienodų juodų kojinių. Pamiršk vargus, kai nerandi namie vienodų kojinių – nuo šiol jos visos vienodos.

28 diena. Šiandien vienas pats nueik į tą naują įdomų barą, į kurį visada norėjai nueiti. Užsisakyk mėgstamo gėrimo ir paprašyk barmeno daugiau papasakoti apie šią naują vietą.

29 diena. Susidėk iš vakaro drabužius, kuriuos rytoj vilkėsi darbe. Nuo kojinių iki švarko.

30 diena. Užsirašyk į bet kokį sau įdomų seminarą ir jame sudalyvauk. Nieko neužsirašinėk, tiesiog klausykis, ką kalba pranešėjas

***

P.S. Paversk įpročiu vieną iš šio plano veiksmų ir stebėk pokyčius, metu tau iššūkį.


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin
One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.