7 filmai, kuriuos vadybininkams verta pažiūrėti po darbo

Skaitymo laikas: 3 min

Laukimas ir intriga baigėsi. Leonardo DiCaprio pagaliau laimėjo Oskarą, tad visi galime lengviau atsipūsti. Atsipūsti ir pažiūrėti visus Leonardo filmus.

O kai atsibos Leonardo filmai, paruošiau jums 7 įdomių, bet neįpareigojančių filmų sąrašą, kuriuos verta pažiūrėti visiems vadybininkams. Tikiuosi, kad šie filmai  įkvėps naujų idėjų, o gal netgi ir paskatins naujiems darbams ir projektams.

Filmų pateikimo tvarka yra atsitiktinė.

 

Boiler Room (2000)

boilerroom1

Scenarijus: jaunas, dar nesugadintas studentas pradeda darbą finansų maklerio įmonėje, kurioje ir darbo daug, ir pinigų daug  – tačiau ten, kur daug pinigų, ne visada viskas teisėta.

Geriausias filmo epizodas: Beno Afleko monologas apie tai, kaip pinigai yra geriausias dalykas gyvenime.

Karjeros pamoka: anksčiau ar vėliau savo darbe susidursite su situacijomis, kurios prieštaraus jūsų moralinėms vertybėms. Taip, kaip jas išspręsite, priklauso tik nuo jūsų.

 

Glengarry Glen Ross (1992)

glengarryglenross1

Scenarijus: draudimo agentų darbas nelengvas, nes pardavimai patys nesidaro: bet jei geriems pardavėjams sekasi, tai ką daryti ne tokiems geriems?

Geriausias filmo epizodas: Alec’o Baldwin’o motyvacinis pardavimų monologas. Privalomas visiems pardavimų vadybininkams.

Karjeros pamoka: jeigu darbe patiriate spaudimą, kuris jums sukelia didelį diskomfortą, keiskite darbą. Jeigu to nedarote, tai kaltas esate jūs, o ne darbas ar aplinka.

 

 

The Groundhog Day (1993)

groundhogday1

Scenarijus: ciniškas žinių reporteris Filas kasdien iš naujo išgyvena vasario 2-ąją.

Geriausias filmo epizodas: gal ir ne geriausias, bet tikrai entertaining – kasdieniai Filo susitikimai su draudimo agentu Nedu.

Karjeros pamoka: turbūt esate girdėję ką nors aplinkui besiskundžiant: „eilinė diena ofise, nieko naujo“. Galbūt net ir pats/pati taip kartais darote. Bet tiesa tokia, kad kiekviena diena yra tokia, kokią jūs ją padarote. Jeigu jaučiatės patekę į rutiną, pradėkite nuo mažų pokyčių kasdien ir kurkite tokią aplinką, kokios norite pats.

 

Whiplash (2014)

whiplash1

Scenarijus: griežtas muzikos mokytojas iš talentingo būgnininko spaudžia vašką.

Geriausias filmo epizodas: finalinė scena – tobulas įtampos, beprotybės ir genialumo derinys.

Karjeros pamoka: ateis laikas ir jums vadovaus toks griežtas vadovas, kurio visiškai negalėsite pakęsti. Jeigu rasite savyje jėgų patikėti – jis linki jums tik gero. Ir nori, kad išnaudotumėte visą savo potencialą. Bet jei nepatikėsite, tai keiskite darbą kuo greičiau.

 

12 Angry Men (1957)

12angrymen1

Scenarijus: 12 vyrų sėdi vienam kambary ir sprendžia svarbų dalyką.

Geriausias filmo epizodas: man visada patiko epizodas, kuomet Henrio Fondos personažas suabejoja, atrodo, neginčijama nuomone, kurios laikosi absoliuti dauguma. Tai reikalauja daug drąsos.

Karjeros pamoka: pasipriešinti daugumos nuomonei ypatingai sunku. Daugeliu atveju profesinėje karjeroje jums teks susitaikyti su daugumos nuomone. Bet tam tikrais kartais, kai sprendimą jaučiate širdimi, kovokite už jį iki galo. Argumentuokite, įtikinėkite, jeigu reikia, pakelkite balsą. Padarykite viską, kas nuo jūsų priklauso, išsikovokite teisę įgyvendinti savo idėją, prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus ir padarykite viską taip gerai, kad kitiems beliktų tik pabrukti uodegą.

 

Thank you for smoking (2005)

thankyouforsmoking1

Scenarijus: filmas apie cigaretes. Bet ne apie cigaretes. Labiau apie viešuosius ryšius.

Geriausias filmo epizodas: epizodų išties daug gerų, bet labai gerai ir paprastai pagrindinę filmo mintį reziumuoja „Ledų scena“.

Karjeros pamoka: išmokite tinkamai argumentuoti ir galėsite įrodyti bet ką.

 

Nightcrawler (2014)

nightcrawler1

Scenarijus: smulkus niekšelis atranda save filmuodamas auto įvykių ir nusikaltimų scenas.

Geriausias filmo epizodas: scena, kur pagrindinis herojus pakviečia partnerį nufilmuoti apsivertusį furgoną su nusikaltėliais.

Karjeros pamoka: jeigu norite pasiekti tikslą, kuriame savo interesų turi ir kiti žmonės, privalote būti pasiruošęs viskam. Kartais tai reikš išbandymą moralės normoms, kartais dėl to gali nukentėti aplinkinių interesai. Galite to ir nedaryti. Jeigu to nepadarysite jūs, padarys jūsų bendradarbis.


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.