Mažasis populiariausių Lietuvos asmenybių reitingas socialiniuose tinkluose

Skaitymo laikas: 3 min

Jau senokai domino klausimas, kokie pokyčiai vyksta soc. tinkluose, kokios asmenybės dabar „ant bangos“ ir kas yra tie trendsetteriai, į kuriuos lygiuosimės ateityje. Taip gimė idėja sudaryti reitingą, kuris atsakytų į šiuos klausimus. Pasirinkau populiariausius Lietuvoje soc. tinklus – Facebook ir Instagram – norėdamas įvertinti, kaip pasiskirsto sekėjų kiekis tarp šių soc. tinklų, kokios matosi tendencijos bei, savaime aišku, kas tas populiariausias soc. tinklų žmogus Lietuvoje.

Akivaizdu, kad Facebook išlieka labiausiai naudojamu soc. tinklu Lietuvoje, tačiau neabejoju, kad 2016-aisiais metais dar didesnį pagreitį Lietuvoje įgaus ir Instagram (nors, tiesą sakant, jis jau dabar yra labai populiarus). Apie Twitter pats laikas pamiršti. Savo ruožtu Snapchat, nors ir turi daug potencialo, kol kas karaliauja išskirtinai paauglių teritorijoje, tad jam dar duokim metus kitus, per kuriuos paaiškės, ar šį soc. tinklą pamėgs Lietuvos įžymybės. Beje, mano mėgstamas Periscope, panašiai kaip ir Snapchat, vis dar pakeliui į pripažinimą Lietuvoje. Youtube duomenų neskaičiavau, nes ne visos asmenybės turi Youtube paskyrą.

Iš viso gimė 3 lentelės su duomenimis: TOP10, HOT10 ir bendroji ALL20. Sudarant sąrašus, kaip pagrindas buvo pasirinktas www.sekejai.lt populiariausių Lietuvos asmenybių 100-ukas. Mažuoju reitingu šiuos duomenis pavadinau todėl, kad sąmoningai pritaikiau keletą subjektyvių apribojimų (tiek imties, tiek kokybinių). Duomenys buvo renkami sausio 18-19, todėl įrašo paskelbimo dieną jau bus šiek tiek pasikeitę.

TOP10 – Facebook vilkai

top10-1-comma
Kaip sudarytas TOP10?
* parinkau 10 Lietuvos asmenybių, turinčių daugiausiai sekėjų Facebook‘e iš www.sekejai.lt. Čia svarbu atkreipti dėmesį, kad www.sekejai.lt skaičiuoja žmonių paskyrų sekėjus, todėl į sąrašą nepatenka asmenys, kurių paskyra yra kaip puslapis (page), pvz., Antanas Guoga, Dalia Grybauskaitė, Donatas Motiejūnas, etc.;
* į sąrašą sąmoningai neįtraukiau Irmanto Motiejūno, kurį pakeitė Ugnius Kiguolis;
* Facebook ir Instagram sekėjai gali dubliuotis.

 

HOT10 – jauni ir alkani

hot10-1-comma
Kaip sudarytas HOT10?
* atėmus TOP10 iš populiariausių šimtuko www.sekejai.lt puslapyje, iš likusių 90 atrinkau 10 Lietuvos asmenybių, kurios dabar yra „ant bangos“ ir kurios turi galimybę tapti dar įtakingesnėmis ateityje (tuo pačiu ir įdomesnės verslui dėl bendradarbiavimo reklamos klausimais);
* Facebook ir Instagram sekėjai gali dubliuotis.

 

ALL20

all20-1
Kaip sudarytas ALL20?
* sudėti TOP10 ir HOT10 duomenys į vieną lentelę

 

Pagrindinės išvados
1. Instagram jau dabar yra įgavęs didelį svorį. Tikėtina, kad Facebook reikšmė ir toliau po truputį mažės, ypač, turint galvoje tai, kad auga jaunoji karta, kuriai Facebook nebėra pagrindinis ir vienintelis soc. tinklas.
2. 30 proc. asmenybių iš sąrašo jau turi didesnę Instagram gerbėjų armiją nei Facebook.
3. Absoliučiai populiariausia asmenybė soc. tinkluose yra interneto persona Monika Šalčiūtė, taip pat karaliaujanti ir Facebook. Tuo tarpu Instagram daugiausiai sekėjų turi DJ ir laidų vedėjas Jonas Nainys.
4. Svarstant apie tai, kad asmenybė pareklamuotų produktą ar paslaugą, verslas turi gerai įsivertinti, ar asmenybė atitinka prekės ženklą bei pasirinkti tikslinę auditoriją, kurioje vartotojai labiau įsitraukę (pvz., Algio Ramanausko Instagram sekėjams produkto/paslaugos reklama greičiausiai būtų nesėkminga, tačiau Militos Daikerytės atveju reklama jos Instagram sekėjams būtų net ir labai pasisekusi).


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin
One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.