Kodėl per televizorių vėl nieko nerodo?

Skaitymo laikas: 2 min

Grįžote namo eilinę darbo dieną, įsijungėte televizorių ir nerandate, ką žiūrėti?

Nesijaudinkite. Jūs toks ne vienas. Nors tai situacijos ir nekeičia. Nes dar daugiau žmonių rado, ką žiūrėti.

O jūs galite ant televizoriaus pykti, kiek norite, skųstis komentaruose internete ir manyti, kad televizijos rodo nesąmones, bet ir šiai situacijai yra logiškas paaiškinimas.

Kaip ir bet kurios privačios kompanijos, taip ir TV kanalo tikslas yra uždirbti pinigus. Tuos pinigus TV kanalas uždirba iš įmonių, kurios nori reklamuotis tame TV kanale. O įmonės nori reklamuotis ten, kur didžiausi reitingai.

Reitingai parodo, kokias laidas/serialus/filmus žmonės mėgsta labiausiai, o jų skaičiavimas nėra jokia paslaptis. Tyrimų kompanija TNS savo puslapyje pateikia labai išsamų paaiškinimą:

Atsitiktinai atrinktuose namų ūkiuose yra įrengti TV metrų aparatai, fiksuojantys kiekvieno namų ūkio nario televizijos žiūrėjimo trukmę bei žiūrimo TV kanalo dažnį. Daugiau nei 630 TV metrų aparatų yra instaliuoti 440 Lietuvos namų ūkių, atrinktų pagal demografinius ir techninius kriterijus taip, kad reprezentuotų visus Lietuvos gyventojus, turinčius TV.

Taigi, kai geriausiu laiku televizija rodo kokią nors pseudosocialines problemas sprendžiančią laidą, kurioje Petras pyksta ant Antano, nes tas girtas traktoriumi jam išvertė tvorą, tai tik dėl to, kad Lietuvos žmonės nori žiūrėti tokią laidą.

O „Kadagį“ išjungė todėl, kad jis tiems patiems Lietuvos žmonės įdomus nebuvo.

TV kanalai atidžiai reaguoja į tai, ką nori ir ko nenori masinis žiūrovas, bei pagal tai dėlioja savo laidų tinklelį. Būtent dėl to galite neabejoti, kad geriausiais laikais nematysite nei laidų apie tikras socialines problemas, nei „Sostų karų“, nei kokybiškų autorinių laidų, pvz., apie krepšinį.

Jeigu jums dėl to pikta, tai labai gali būti, kad televizija tiesiog ne jums. Pamirškite ją. Tuo labiau, kad jūs turite begalę alternatyvų. Pradedant juokingais vaizdeliais, filmais, serialais ir baigiant dokumentika. Net ir naujienoms iš pasaulio sužinoti jums nereikia laukti Panoramos – viską, ką turite žinoti, jūs jau perskaitėte delfi arba 15min darbo metu.

Tad nepykite ant televizoriaus. Tikrai ne jis kaltas, kad jūs neturite, ką žiūrėti. Čia jūs per daug įnoringas ir jums netinka tai, kas tinka didžiajai daliai kitų.

P. S. Call me crazy, bet TEO tikrai kada nors pasiūlys planus su įskaičiuota televizija, internetu ir pokalbiais. Gal netgi greičiau negu mums visiems atrodo. Ir žmonės gal netgi daugiau pradės žiūrėti televizoriaus.


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.