LKL klubų logotipai: gyvenimas tęsiasi

Skaitymo laikas: 5 min

Vedamas meilės krepšiniui ir dizainui, dar 2016-aisiais parašiau pirmąją apžvalgą, kurios pagrindinė tema buvo LKL klubų logotipai, tada po ketverių metų kartu su jumis peržiūrėjome pokyčius, o dabar, vėl po ketverių metų, pribrendo reikalas ir III-iajam šios serijos straipsniui. Jeigu žvaigždės bus palankios, keturmečio apžvalgos tęsis dar ilgai, kol gyvuos LKL.

Anksčiau fokusuodavausi į elementus, kuriuos būtų galima padaryti, kad būtų patobulinti LKL klubų logotipai, ir kadangi jų visada būdavo daugybė, tai įrašai išeidavo ganėtinai griežti. 2016-aisiais didžioji dalis logotipų atrodė tikrai nykiai, labai matėsi, kad klubams, išskyrus „Žalgirį“ ir šiek tiek „Rytą“, reprezentatyvus identitetas buvo kažkelioliktoje eilėje. Net įrašo pavadinime tuomet rašiau, kad „metas permainoms“, nes jų tikrai labai reikėjo.

Bet metai bėgo, klubai tobulėjo ir jau 2020-aisiais buvo galima matyti daug gerų pokyčių. Didžiajai daliai klubų tolimesnis kelias buvo jau nebe drastiškas logotipų keitimas, o tiesiog esamų elementų tobulinimas – gaila, kad didžioji dalis klubų sustojo šiame tobulėjimo kely, tačiau tai tikrai ne tragedija. Tad šįsyk nusprendžiau pasirinkti pozityvesnį toną ir išskirti po vieną dalyką apie kiekvieną logotipą, kas jame man patinka. Norą įžvelgti daugiau teigiamų dalykų šį kartą padiktavo ir tai, kad net 7 iš 11 klubų savo logotipų iš esmės niekuo nepasikeitė. Galima daryti išvadą, kad šiuo laikotarpiu klubai yra patenkinti savo identitetu, spaudimo iš fanų bazės pokyčiams nejaučia ir dėl to esminių pertvarkymų nevyksta.

Kita vertus, 2023 m. pabaigoje turėjome turbūt didžiausią įmanomą pokytį – sporto padangę sudrebino „Žalgirio“ atsinaujinimas. Apie tai išsamiau rašiau čia, tad plačiau nesiplėsiu. Svarbiausia žinutė ta, jog, esu įsitikinęs, kad „Žalgiris“ su dabartiniu logotipu yra pereinamajame laikotarpyje ir nekantriai laukiu tolimesnių dizaino elemento išgryninimo bei ryškaus bei įsimintino logotipo sukūrimo, kokio ir nusipelnė šis legendinis Lietuvos krepšinio klubas.

Šiuo metu visų LKL rungtyniaujančių klubų logotipai atrodo taip:

Taigi, neriame gilyn prie kiekvieno LKL klubo logotipo ir žiūrime, kas ką turi gero:

1. Kauno „Žalgiris“

Bio: triukšmingai 2023 m. atnaujintas logotipas bei klubo identitetas kol kas palieka daug vietos tobulinimui ateityje. Beje, klubas nors ir švenčia gyvavimo 80-metį, visgi šis įvykis viešojoje komunikacijoje nebuvo išnaudotas.

Kas geriausio: dabartiniu metu sudėtinga rasti ką nors gero, visgi labiausiai man patinka naudojama skydo forma – kitokios šiam legendiniam krepšinio klubui ir neįsivaizduočiau.

2. Vilniaus „Rytas“

Bio: šis, nuo 2018 m. naudojamas, logotipas atrodo išties reprezentatyviai ir puikiai atlieka funkciją – yra aiškus, atpažįstamas bei universalus (lengvai pritaikomas atskirais elementais).

Kas geriausio: stilizuoto vilko figūra su Gedimino stulpais, Vien tik šį elementą galima drąsiai naudoti atskirai ir jau bus aišku, apie kokį krepšinio klubą eina kalba, bent jau lietuviui.

3. Vilniaus „Wolves“

Bio: lūšis mirė, tegyvuoja vilkas. Taip būtų galima apibūdinti Alytaus krepšinio klubo auką tam, kad šis klubas atgimtų Vilniuje su nauju pavadinimu ir naujais tikslais.

Kas geriausio: įdomios ir retai naudojamos spalvos (mėtinė? elektrinė?) pasirinkimas.

4. Panevėžio „Lietkabelis“

Bio: perfrazuojant tekstą kaip toj dainoj – šešiasdešimt metų, tai visai nedaug. Logotipas iš esmės toks pats jau kelerius metus, tik dabar, jubiliejaus proga, miesto pavadinimą laikinai pakeitė ąžuolo lapai ir skaičius 60, žymintis klubo gyvavimo trukmę.

Kas geriausio: bordinė spalva; Lietuvos krepšinio padangėje iš principo priklausanti „Lietkabeliui“ ir kurios gvieštis kitų LKL klubų logotipai tiesiog negali.

5. Klaipėdos „Neptūnas“

Bio: logotipas iš principo nesikeičia jau daugiau nei aštuoneris metus. Kam taisyti tai, kas nesugedę? Tokiu moto, matyt, ir vadovaujasi šis Klaipėdos krepšinio klubas. Beje, kaip ir „Lietkabelis“, šiemet uostamečio klubas švenčia 60-metį, tiesa, logotipe tai buvo nuspręst neatspindėti.

Kas geriausio: „grybukai“ 🙂

6. Jonavos „CBet“

Bio: šiuo metu Jonavos klubas turi visai šauniai sukomponuotą logotipą. Vienintelis dalykas, ko trūksta, tai tikro pavadinimo (Jonavos „Gulbinai”?) ir klubas turės vieną išskirtiniausių identitetų lygoje.

Kas geriausio: gulbės elementas; man patinka, nes priduoda autentikos. Jonavos miesto herbo simbolis, mano manymu, čia tinka puikiai. Tai, beje, vienintelis klubas LKL, kuris savo logotipe turi miesto herbo elementą.

7. Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Bio: tai turbūt prasčiausias klubo logotipas LKL kontekste. Jam labai trūksta nors kokio atpažįstamumo bei sąsajos su krepšinio klubu. Be abejo, suprantamas pagrindinio rėmėjo noras matyti save visur ir visaip, vis dėlto, viena iš potencialių krypčių atnaujinimui, kaip ir Jonavos atveju, būtų išbandyti miesto herbo pagrindininį elementą, o konkrečiai Pasvalio atveju – grėsmingai atrodantį jautį su aukso žiedu šnervėse.

Kas geriausio: sakykim taip, kad graži naudojama mėlyna spalva.

8. Šiaulių „Šiauliai“

Bio: jau daugiau nei ketverius metus klubas logotipo nekeičia, tiek šiek tiek buvo išgrynintos spalvos. Logotipas turi daug potencialo, jeigu tik bus atsižvelgta į dar 2016-aisiais metais naudota kompoziciją. Taip pat klubas šiemet švenčia 30-metį, bet tai nebuvo išnaudota viešojoje komunikacijoje.

Beje, „Šiauliai“ vieninteliai gali pasigirti bene išsamiausių tarp visų LKL krepšinio klubų istorinės statistikos ir faktų puslapiu, kurį kuruoja klubo fanai – https://geltonajuoda.lt/.

Kas geriausio: išskirtinės juoda&geltona klubo spalvos.

9. Utenos „Juventos“

Bio: Utenos „Juventus“ krepšinio klubo logotipas tikrai gerai sudėtas, maloniai žiūrisi akiai. Vienintelis pastarųjų metų pokytis toks, kad klubo įkūrimo datą pakeitė pagrindinio rėmėjo logtipas.

Kas geriausio: man patinka įkomponuotas pasagos elementas.

10. Kėdainių „Nevėžis“

Bio: „Nevėžio“ logotipas, kaip ir dar 6 kitų LKL klubų logotipai, iš esmės nesikeičia jau daugiau nei ketverius metus. Stabilumas – sėkmės garantas, galimai.

Kas geriausio: industrinis logotipo vaibelis, jis kardinaliai išsiskiria iš kitų LKL klubų logotipų.

11. Mažeikių „M Basket-Delamode“

Bio: istoriškai Mažeikių klubas LKL’e tik antrą sezoną, tačiau šiemet pasirodė visai sėkmingai ir prasibrovė į atkrintamąsias. Logotipų evoliucija taip pat akivaizdi. Be abejo, dabartinis labiausiai išbaigtas iš visų, bet simpatijų negali nekelti ir 2020-ųjų metų erelis.

Kas geriausio: pavadinimas „M Basket“ tiesiog sutvertas šuoliui į tarptautinę rinką.

***

Kurie jūsų LKL klubų logotipai mėgstamiausi? Kokių laukiate pokyčių? Pasidalinkite komentaruose.

Logotipų atvaizdai paimti iš oficialių krepšinio klubų svetainių.


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.