TOP 10 Patreon Lietuvoje

Skaitymo laikas: 2 min


Nekantraujantiems sužinoti kas yra sėkmingiausi Patreon kūrėjai Lietuvoje, iškart kviečiu scrollinti (slinkti) žemyn, o visiems kitiems prieš tai siūlau šiek tiek daugiau susipažinti su šiuo metu populiariausia prenumeratinio rėmimo platforma pasaulyje.


Trumpai apie Patreon

Patreon yra sutelktinio finansavimo platforma, kurios arkliukas – prenumeratinis rėmimas. Čia žmonės remia jiems patinkančių kūrėjų turinį;
– sėkmingiausius Patreon kūrėjus lydi įdomus turinys (siurprizas!) bei reguliarumas;
– šiuo metu kompanijos CEO yra Jack Conte – 36 metų muzikantas, kuris 2013-aisiais Patreon ko-sukūrė iš esmės norėdamas finansuoti savo video klipų gamybą;
– iki šiol per Patreon kūrėjams jau buvo išmokėti daugiau nei 2 milijardai dolerių;
– artimiausi Patreon konkurentai: prenumaratinio rėmimo platformos – Podia, Flattr; tolimesni: sutelktinio finansavimo platformos – Kickstarter, Indiegogo; tolimiausi (kol kas): socialiniai tinklai, kartu ir didieji turinio generatoriai – Facebook, Instagram, Twitter, Twitch, Youtube.

Labai bus įdomu stebėti pokyčius ateityje, kaip Patreon ir panašūs puslapiai sugebės sukonkuruoti su didžiaisiais socialiniais tinklais, jau testuojančiais įvairias turinio monetazavimo formas, kuriose tiesiogiai pinigų gautų patys kūrėjai.


Patreon Lietuvoje

Ilgai ilgai Patreon lietuviškame interenete buvo tik kažkas tolimo ir ne visai suprantamo, netgi galima sakyti žinomas tik A. Tapino gerbėjų ratui. Taip, ten buvo ir keli kiti pavieniai lietuviai kūrėjai, bet pagrindinis barjeras – lietuvių nenoras mokėti už turinį internete, susformavęs nuo flopikų, Windows98, Kazaa ir Linkomanijos laikų – atrodė nesugriaunamas ir daugelis kūrėjų dėl to nesivargino ieškoti pinigų internete.

Aišku, laikai keitės (ir keitės laikai), atsirado stiprių Youtube turinio kūrėjų, kurie ėmė ieškoti papildomų uždarbio galimybių, ir kas nutiko su Patreon, kad iš esmės S. Malinausko sėkmės istorija vėl kūrėjams parodė, kad uždirbti su geru turiniu internete tikrai galima. Net ir Lietuvoje. Net ir be reklamos pinigų.

Beje, Patreon jau turi lietuviškąją alternatyvą – neseniai startavusį www.contribee.com, kuris bandys konkuruoti su šiek tiek kitokiu finansiniu modeliu.


Lietuvos Patreon TOP 10 (lapkričio 12 d. duomenys)

1. Laisvės TV (Andrius Tapinas) – 6208 rėmėjų (18616 Eur/mėn. prieš mokesčius)
2. Skirmantas Malinauskas – 5513 (20264 Eur/mėn.)
3. Bačiulis ir Ramanauskas – 4569 (neskelbia)
4. Basketnews.lt – 1595 (4369 Eur/mėn.)
5. Negyvas eteris (Mantas Katleris, Mantas Stonkus, Rolandas Mackevičius) – 1536 (3154 Eur/mėn.)
6. Kitokie pasikalbėjimai (Mantas Bertulis) – 1153 (781 Eur/mėn.)
7. 1k (Oleg Šurajev) – 797 (neskelbia)
8. NARA (Karolis Vyšniauskas) – 572 (2197 Eur/mėn.)
9. Kalba Užkalnis (Andrius Užkalnis) – 559 (neskelbia)
10. Aviacinis rokenrolas (Simonas Bartkus) – 370 (1027 Eur/mėn.)

Laisvės TV pagal rėmėjų skaičių apskritai užima 84 vietą tarp visų pasaulio kūrėjų, o Skirmantas Malinauskas beldžiasi į šimtuką – šiuo metu 103 vietoje.

***

Galbūt kažką praleidau dešimtuke? O galbūt norite pasidalinti talentingais lietuviais kūrėjais Patreon? Parašykite komentaruose.


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin
3 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.