5 idėjų šaltiniai, kurie padės sukurti gerą turinį, kai nėra idėjų

Skaitymo laikas: 2 min

Mes visi matėme save šioje situacijoje – bukai spokantį (-čią) į tuščią popieriaus ar Word’o lapą ir beviltiškai besistengiantį (-čią) sugalvoti, ką čia gudraus parašius.

Rašytojai turi tokį terminą – writer’s block – kuris nusako periodą, kai jie negali nieko parašyti, nunorstuką. Panašiai būtų, jei krepšininkas staiga nebegalėtų įmestį į krepšį ar autobuso vairuotojas imtų nebepataikyti sustoti stotelėse.

Tiesa, yra manančių, kad writer’s block neegzistuoja, kad tai tiesiog pasidavimas neveiksnumui. Geriausias būdas tokiam blokui įveikti – disciplina. T.y. norite ar nenorite, bet, jeigu sau pažadėjote kasdien parašyti po 500 žodžių (kad ir kokios kokybės jie būtų), tai reiškia, kad to pažado ir laikotės. Apie tokius užsispyrėlius netgi sklinda visokių tai legendų, pvz., apie Marią Popovą, tinklaraščio „Brain Pickings“ autorę. Jai juokų darbas per dieną parašyti 3 straipsnius. Taigi, apie kokį ten bloką kalbam?

Bet kartais idėjų nėra, ir viskas. Nebūtinai dėl to, kad nesinori rašyti, bet visos mintys atrodo kvailos. Ką daryti tada?

Vogti.

Juokauju, aišku. Vogti negerai. Bet jeigu manysime, kad viskas šiais laikais yra tiesiog remiksas, tai nieko tokio, jeigu įkvėpimo pasiskolinsite iš kitur. Būtent, pasiskolinsite.

Noriu pasidalinti 5 laiko patikrintais šaltiniais, iš kurių semiuosi įkvėpimo, kai įkvėpimo nėra.

1. Paskambink draugui. Geriausia, protingam. Dar geriau – įdomiam. Jo kitoks požiūris leis pažvelgti į tuos pačius dalykus kitokiu kampu.

2. Atsiversk hbr.org. Su šiuo žinių lobynu susipažinau studijų Danijoje metais ir nuo to laiko Harvard Business Review niekada manęs nepavedė.

3. Pasinerk į reddit.com. Įsivaizduok linksmiausių ir gudriausių savo draugų kompaniją, diskutuojančią tam tikru klausimu. Susirask tą klausimą subreddit pavidalu ir pamiršk laiką. Padėkosi man vėliau.

4. Perskaityk žymaus žmogaus gyvenimo istoriją. Knygos ar internetinio straipsnio, o gal įrašo Quora tinkle pavidalu – žymių žmonių istorijos įkvepia keliais aspektais: nuoširdžiu darbu, dideliu troškimu kažką pasiekti ir sugebėjimu pažvelgti kitaip į nusistovėjusias normas.

5. Išeik pasivaikščioti. Arba apsuk ratą aplink savo stalą ofise. Bet kas, kas leis bent kelioms minutėms visiškai pamiršti nervais grojančią užduotį, išeis į naudą.

 

Viskas. Esate pasiruošę kurti gerą turinį. Bet dar išduokite paslaptį, kur jūs semiatės idėjų?


Patiko? Pasidalinkite FacebooklinkedinFacebooklinkedin

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.